3 Kasım 2017 Cuma

Romatizma Nedir? Aslında Hastalığınız Romatizma Olabilir.

Romatizma Nedir? Aslında Hastalığınız Romatizma Olabilir.

Hava koşullarının değişmesi neticesi Romatizma hastalığı olan bireylerin şikayetleri artmaktadır. Değişikliğe uğrayan hava şartlarına bağlı olarak hastaların duyduğu ağrının psikolojik olmadığı kanısına varılmıştır.

Hava şartlarının değişimiyle birtakım süreğen hastalıkların etkilenmesi milattan evvelce 400 senelerinde tıbbın kurucusu kabul edilen Hipokrat’ın ilgisini çekmiştir. Değişikliğe uğrayan hava koşulları ve Romatizma arasındaki  teması bildirimde birtakım çalışmalara başlamıştır.Romatizma kol ve bacak mafsallerinde görülen ağrılar ve sızılar amacıyla kullanılır. Çoğunlukla kadınlarda daha sık görülmektedir. İnsanların yaşı arttıkça Romatizma ve mafsal ağrıları daha sıklaşır. 1940’lar dan ileri çalışmalarla eş güdümlü Romatizmanın anatomik ve klinik biçimleri sınıflandırılmıştır. Bununla eş güdümlü daha etkin tedavi yöntemleri oluşturulmuştur.

Romatizma ve mafsal hastalığı olanlar değişik havalardan etkilenebilmektedir. Kimisi havadaki basınçtan kimi nemden kimi ise ani değişen sıcaklıkla eş güdümlü ağrılarının arttığını söylemektedir. Fakat en bol şikayetçi olunan hal yağmur gelmeden evvelceki haldur. Çünkü havadaki basınç düşer bununla eş güdümlü nem oranındaki değişir.

Sonuç olarak yüzyıllar evvelcesinden itibaren incelenen bu hal karşısında net olarak bilimsel temas kurulamamıştır. Tıbbi eksperler bu hususta tavsiye verebilmektedirler. Romatizma ve mafsal ağrıları olan şahıslara nem oranının düşük yani havası kuru yerlerde ve güneşli bölgelerde yaşamalarını tavsiye etmektedirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder