24 Aralık 2016 Cumartesi

Soğanın İnsan Vücuduna Faydaları

Soğanın İnsan Vücuduna Faydaları


Soğan günlük hayatta kullanımı yaygın olan bir bitkidir. Çoğu yemeklerimizde ve salatalarımızda kullanılmaktadır. Soğanın yemeklerde kullanımının elbette ki faydaları vardır. Ama soğanın faydalarından tamamı ile faydalanabilmenin yolları  vardır. Soğan çiğ kullanımı ile daha faydalıdır. Yani salatalarda kullanılan soğan çiğ halde olduğu için yemeklerde kullanılan soğandan daha faydalıdır. Soğanın insan vücuduna faydaları saymakla bitmiyor. Bunların bazılarından bahsedelim

Soğanın kistlere karşı faydaları

Soğan insan vücudundaki kanserojen etkiye sahip maddeleri yok eder. Kanserli hücrelerin çoğalmasını engeller. İnsan vücudundaki 4-5 cm büyüklüğe kadar olan kistlerin yok edilmesine katkıda bulunur. Özellikle bayanlarda rahimde oluşan kistler için birebirdir. Bu kistleri yok etmesi kaçınılmaz olur.


soğanın yararları

Soğanın kulağa faydaları

Soğan kulak ağrılarına, kulak iltihabına, kulak sızlamasına çok iyi gelir. Soğanın kulak için olan faydalarından yararlanabilmek için soğanın cücüğünün kulak kepçesi dışına yerleştirilmesi ve bu parçaların bir, iki saat bekletilmesiyle  olur. Veya, soğan ezilerek suyu çıkarılır. Bu su zeytin yağı ile karıştırılarak kulak kepçesine ve kulak yoluna sürülür.

Soğanın sivilcelere ve siyah noktalara karşı faydaları

Soğan sivilcelere karşı da çok etkilidir. Sivilcelere karşı hızlı çözüm sağlar. Soğanın direk yüze sürülmesi ile beraber o şekilde soğanın suyunun yüzde bir, iki saat beklemesiyle beraber sivilcelere karşı çok etkili olur.

Soğanın grip ve soğuk algınlığına karşı faydaları

Soğan tüketimi çok olan insanların kolay kolay grip hatta hasta olduğunu dahi görmeyiz. Bunun sebebi soğanın içindeki mineral ve vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Soğanın elle dokunulması ile dahi faydaları vardır.


soğanın faydaları

Soğanın uykusuzluğa olan faydaları

Arkadaşlar her gün soğan tüketimi sizin uykusuzluğunuza ve gece kötü rüyalar görmenize karşı etkili olacaktır.

Soğanın cinselliğe olan faydaları

Soğan cinsel açıdan sıkıntı yaşayan insanların tüketmesi gereken bir bitkidir. Nitekim, eğer cinsel isteksizlik bulunan kişilerin düzenli tüketmesi ile bu sıkıntılarından kurtuldukları görülecektir.

Soğanın metabolizmaya ve bağırsaklara karşı faydaları

Soğan yemek sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur. Metabolizmayı güçlendirir.Arkadaşlar soğan vücuda sürekli alınması ile bağışıklık sistemi korunmuş olur. Bizi hastalıklara karşı korumuş olur. Ve, soğanı sürekli tükettiğimizde çok nadir hasta olduğumuzu göreceğiz. Soğanın sürekli tüketilmesi ile hiç beklemediğimiz sıkıntılarımızın bile gittiğini göreceğiz. Çünkü, bazı sıkıntılar beraberinde bir çok sıkıntıları getirir. Ve sahip olduğumuz sıkıntıların beraberinde gelen sıkıntılarımızın da soğanla birlikte gittiğine şahit olacağız.11 yorum:

 1. Merhabalar,
  Deep Tone'un duyurusuyla geldim.
  Bloğunuzu takipteyim, ben de beklerim;
  vintagenmakeup.blogspot.com
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Hoş geldin. Takibe aldım sizi.

  YanıtlaSil
 3. Yemeklerde vazgeçilmezim. Salata da öyle... Ya bi de kokmasa olmaz mı yaaa... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Bende kokusunu sevmiyorum ama çok ayrı bir lezzeti var soğanın.

  YanıtlaSil
 5. Keskin kokusu belli ediyo faydalı olduğunu. Kokusu yerken hoşuma gidiyor da sonrasında ağızda kalan koku beni de rahatsız ediyor.

  YanıtlaSil
 6. Soğanın faydalı olduğunu biliyordum da faydasının bu kadar çok olduğunu bilmiyordum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dahası da var. Hepsi bu kadar değil. :)

   Sil
 7. Tencere yemeklerimin vazgeçilmezi,ekmek arası bile yerim,ekmeği geç çiğ bile yerim..Soğan sağlıktır...

  YanıtlaSil