22 Aralık 2016 Perşembe

Maydanoz Tüketmenin Faydaları

Maydanoz Tüketmenin Faydaları


Maydanoz salatalarda, lahmacunda, bazı kebaplarda ve bazı yemeklerde kullanılmaktadır. Kullanım alanı pek yaygın olmasa da yaygındır diyebiliriz. Maydanozun pişmiş halde tüketimi ne yazık ki gerekli olduğu kadar fayda sağlayamamaktadır. O yüzden bu bitkiyi çiğ olarak tüketmek daha sağlıklı olacaktır. Salatalarda zaten kullanıyoruz ama sadece maydanozu tek başına tüketmemizde fayda vardır. Çünkü salatayı sevmeyen aileler olabiliyor veya her salatanın içinde kullanmayabiliyoruz.

Maydanozun cilde faydaları

Maydanozun içinde cildimizin ihtiyaç duyduğu maddeler bolca bulunmaktadır. Maydanozu bolca tüketen bireylerin ciltleri sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme sahiptir. Maydanoz içeren salataların tüketimi ile maydanozdaki maddeleri alabiliriz. Ciltteki yaraların, pürüzlerin ve lekelerin giderilmesini sağlar. Cildimizle alakalı bir çok sıkıntı için maydanoza başvurabiliriz.


maydanoz faydaları

Sindirim sistemi için maydanoz

Maydanoz sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasını sağlar. Sindirim sistemi sorunlarına çok iyi gelir. Bağırsaklar için de çok şifalı bir bitkidir. İnce bağırsaklara faydalı olduğu için sindirimi hızlandırır ve ince bağırsaklardan kaynaklı bütün sıkıntıları çözer. Bağırsaklarda oluşan kurtlanma sorununu yok eder ve oluşan kurtların ölmesini sağlar.

Cinsel sorunların çözümünde maydanoz

Maydanoz cinsel sıkıntısı olan bireylere kullanılması tavsiye edilen bir bitkidir. Doktorlar cinsel hastalıkların bazılarının psikolojik nedenlerden kaynaklandığını söyler. Sarımsak bunların tümüne iyi gelir. Ve cinsel isteksizliğin giderilmesini sağlar.

Maydanozun böbrek ve safra taşlarına faydası

Maydanoz böbrekler için çok sağlıklıdır. Böbrekten kaynaklı hastalıkların çoğuna iyi gelir. Böbrekteki eksiklikleri tamamlar. Böbreğin ihtiyaç duyduğu maddeleri karşılar. Böbreklerin daha sağlıklı olmasını sağlar. Böbrekteki zararlı maddeleri imha eder. Böbrekte ve safra kesesinde taşların oluşmasını engeller. Eğer taş oluşmuşsa oluşan taşların sancılarını azaltır.

maydanoz bitkisi

Maydanoz tüketimi kanseri engeller

Maydanoz tüketimi terle beraber vücuttan zararlı toksin maddelerin atılmasını sağlar. Maydanozun her gün tüketilmesi ile beraber vücut iki veya üç ayda bütün toksinlerden kurtulur. Bu da daha sağlıklı ve kanser olma riski daha düşük olan bir vücut anlamına geliyor. İki üç ay maydanoz kullanımından sonra doktora gidip karaciğerlerinizi gösterdiğinizde karaciğerinizin bütün toksinlerden arındığını ve tertemiz olduğunu öğrenebilirsiniz.


Maydanoz tüketiminde dikkat edilmesi gereken konu maydanozun saplarıyla beraber yenmesi gerektiğidir. Maydanozun faydalarından daha çok yararlanılması için maydanozun su ile beraber bir robot yardımıyla çekilmesiyle beraber oluşan maydanoz suyunun içilmesi gerekmektedir. Maydanoz suyu aç karna içilmesi gerekmektedir. Tok karna içilmesi tavsiye edilmemektedir. Maydanoz suyunun yirmi gün boyunca aç karna içilmesi vücudun toksinlerden arınmasını sağlar.

6 yorum:

 1. Maydanozu çoğu insan sevmeyebilir ama ben çiğ çiğ bile yerim...Bilgiler için de teşekkürler..

  YanıtlaSil
 2. Ne demek Yeşim. :) Bu arada ben de çiğ çiğ yiyorum çaktırma. ;)

  YanıtlaSil
 3. Ne çok faydası varmış. Kalemine sağlık... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Maydanozu çok severim bende evden hiç eksik olmaz, özellikle de salatada veya yemeklerin yanında yemek çok güzel oluyor. Güzel ve faydalı bir yazı olmuş eline sağlık :)

  YanıtlaSil