20 Kasım 2016 Pazar

Erken Boşalma

Erken Boşalma


       Erken boşalma tam anlamıyla, ilişkide erkeğin istemsiz bir şekilde boşalacağı vakitten evvel bir zamanda boşalmasıdır. Erkeklerde bu tür sorunların olması maalesef bayanları da etkilemektedir ve bayanlara da büyük bir sorumluluk düşmektedir. Böyle durumlarda bayanların kesinlikle bu konu üstünde çok durmaması oldukça önemlidir. Böyle bir başarısızlığı olduğu düşüncesi içine girmesi, onu daha da kötü bir hale getirecektir ve olay daha da ciddiye binecektir. Bu tarz bir yaklaşım erkeğin, gene başarısız olacağım deyip kendini şartlandırmasından başka hiç bir sonuç vermez.
       

         Erken boşalma denilen bu sıkıntının %99' u piskolojiktir. Bunun en büyük sebebi daha önceden öğrenilmiş bir cinsel kurgunun olmasıdır. Bu sıkıntının olduğu insanlar kişisel  hayatlarına mastırbasyon ile başladıkları için ve mastırbasyonun amacı da boşalmak olduğu için hep o kişisel döngüyü yaşamaktalar. Süreç aynen bu şekilde tekrar etmeye başlıyor. Bu tür sorunlar genellikle ya alışkanlıklardan ya da kaygı ve endişelerden meydana gelmekte. Genelde sertleşme olmadan olan boşalmalarda anne baba ilişkilerinin veya çocuk anne, baba çoçuk ilişkilerinin kötü etkilerinden dolayı meydana geldiği görülüyor. Çok kötü sebeplerden dolayı bile olsa kişi büyük bir ihtimalle tedavi olabilmektedir. Çünkü bu bir davranışı öğrenip uygulamaya koymaya çalışma modelidir. Tıpkı araba sürmeyi öğrendiğiniz zaman bir daha arabayı nası süreceğim demediğiniz gibi. Bu problem de aynı tarz bir modeldir. Aradan ne kadar süre geçerse geçsin gine aynı modelin farklı sitilleri var. Ve kendimizi o durumlara uydurmaya çalışıyoruz. Dediğimiz gibi bir kere o model kişinin kafasına oturduğu için her ilişkide o model aynı kişinin kafasında oturttuğu modele göre ilerliyor.
  

Peki bu erken boşalmanın tedavisi var mıdır? Var ise nasıl tedavi edilir? 


        Şimdi birey bunun bütün cinsel problemlerdeki gibi doğal bir süreç olduğunu yani her insanın hayatında olabilecek bir problem olduğunu diğer hastalıklardan pek de bir farkı olmadığını kabul edip, çözüm yolunu bulmak gerekli. Eğer bir cinsel hayatınız var ve cinsel hayatınız olmasına rağmen rahatsızlığınızdan dolayı sonuca gidemiyorsanız bunu düzeltmek gereklidir. Bu konu da çok raha tedavi edilen süreçlerden bir tanesi. Yoğunlaştırılmış tedavi ve terapi yöntemleri uygulanarak bu tür sorunlar çözülebiliyor. Hasta bu konu hakkında bilinçlendiriliyor. Bu bilgilendirme, insan yapısı insan biyolojisi ve cinsel bilgilendirme adı altında olmaktadır. Ve kişiye erken boşalmanın nedenleri ve bunu tetikleyen alışkanlıkların neler olduğu hakkında piskolojik destek veriliyor. Bu sefer kişinin beyninde nedenlerin ve alışkanlıkların değiştirilmesi yönünde neler yapılması gerektiği hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ve kişiye en sonunda kişinin ve eşinin yapması gereken egzersizler veriliyor. Bu egzersizler belirli basamaklardan oluşuyor. Sistemi ve sistematiği yapması gerekenleri düzenli olarak yaparsa istenen sonuca ulaşıyor.


Bitkisel Çözüm de Küçümsenmemeli.


          Uzmanlar bu konuda en çok keçi boynuzu pekmezini önermektedirler. Kişi sabah akşam bir yemek kaşığı tükettiğinde hormonal değişim hissedilir derecede artmaktadır. Eğer erkekler kendini her defasında piskolojik baskı altında tutarlarsa bu durum gene erkeklerde isteksizlik meyadana getirebilmektedir. Yapılması gereken şey bu durumun üstünde durulmaması ve bu durumun sık sık dile getirilmemesi olacaktır. Ama keçi boynuzu hem erkeklerdeki hem de kadınlardaki cinsel sorunlarda etkilidir. Tabiiki bu çözüm bitkisel olduğu için bunun neticesi hemen alınamayabilinmektedir. Ama bu düzenli kullanıldığında ve vücutta yeteri kadar depolandığında bundan netice alınabilmektedir. Bir diğer bitkisel çözüm ise sarımsaktır. Sarımsak birçok hastalığın tedavisinde kullanılan mucizevi bir bitkidir. Ve bir çok sıkıntı için kullanıldığı gibi erken boşalmada da güzel sonuçlar verdiği gözlemlenilmiştir. Bu sarımsak biraz kötü kokan bir bitki olduğu için pek tutulmayabilir o yüzden sıkıntı oluşmaktadır ama bilinmelidir ki sarımsaktan tam sonuç alınabilmesi için mutlaka sade olarak veya yoğurtla beraber çiğnenerek yenmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder